Održana još jedna radionica u okviru projekta e-Škole
Autor: Zoran Kovač, 29. 6. 2017.

U srijedu 28.6.2017. je u našoj školi održana još jedna u nizu radionica u okviru projekta e-Škole. Nakon tema usmjerenih na modernizaciju nastave kao što je E-učitelj - suvremena nastava uz pomoć tehnologije, Videokonferencije u nastavi, Korištenje alata za izradu digitalnih obrazovnih sadržaja i Office 365, ovaj puta su se nastavnici bavili aplikacijom e-Dnevnik koja će ih uvelike rasteretiti papirnatog pedagoškog administriranja, a roditeljima omogućiti uvid u ocjene učenika putem interneta.

Svrha pilot projekta e-Škole je uspostaviti sustav razvoja digitalno zrelih škola u kojima adekvatna uporaba informacijsko-komunikacijske tehnologije doprinosi učinkovitom i transparentnom upravljanju školom, razvoju digitalno kompetentnih nastavnika spremnijih za primjenu inovacija u vlastitim pedagoškim praksama i razvoju digitalno kompetentnih učenika spremnijih za nastavak školovanja i konkurentnijima na tržištu rada. Nositelj projekta je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, a financiran je iz Europskog fonda za regionalni razvoj i Europskog socijalnog fonda.

Osim radionica uživo u učionici nastavnici pohađaju i niz webinara i masovnih online obrazovnih tečaja, a učenike naše škole će tako na jesen dočekati i dvije učionice s tabletima opremljene za STEM nastavne predmete, LCD projektori u svakoj učionici, bežični Internet u cijeloj školi i stotinjak nastavnih sati matematike, fizike, kemije i biologije predviđenih za obradu kroz scenarije učenja s digitalnim nastavnim sadržajima.

Kada je zainteresiranih puno, a prostora malo uči se i na hodniku smiley.