Dan kruha
Autor: Zoran Kovač, 20. 10. 2017.

Datum obilježavanja Dan kruha povezan je sa Svjetskim danom hrane kako bi se podigla svijest o važnosti zdrave prehrane, ekološke proizvodnje i očuvanju biološke raznolikosti. Taj dan se obilježava u vrtićima, školama, učeničkim domovima i drugim institucijama u kojima se odgajaju i uče djeca i mladež.

Tada se u prostorijama škola postavljaju izložbe plodova zemlje zavičaja, kruha i drugih krušnih proizvoda. Tako smo i mi, danas, 17.10. 2017. veselo obilježili ovaj dan. Prvi i treći razredi, u jutarnjoj smjeni, te drugi i četvrti, u popodnevnoj smjeni, između drugog i trećeg sata, iznijeli su na stol hodnika naše škole krušne proizvode koje su ispekli učenici i njihove bake. Bilo je svega, od krafna, kiflica, kolača do raznih orahnjača, kruha i voća. Učenici su pripremili dvije recitacije te su profesori vjeronauka blagoslovili hranu prije jela. Veselimo se i nadamo se da ćemo ovo ponoviti i sljedeće godine.

Magdalena Lauš, 3.b