Poluzavršnica državnog prvenstva u odbojci – skupina sjever
Autor: Zoran Kovač, 11. 4. 2018.

Školski sportski savez Varaždinske županije bio je provoditelj  i organizator poluzavršnice državnog prvenstva u odbojci koje se održalo 16. ožujka 2018. godine u sportskoj dvorani Arena Varaždin.

Uz ekipu naše škole, nastupile su još i djevojke iz Varaždinske, Međimurske te Virovitičko – Podravske županije.

Polazak iz Križevaca bio ju 07.45 h i čekao nas je sat i pol vožnje do Varaždina. Zahvaljujući dobrom raspoloženju i veselim djevojkama, put nam je brzo prošao uz šalu i pjesmu. Stigavši u Varaždin, dobile smo svoj doručak, poznate varaždinske klipiće, a voditelji ekipa napravili su ždrijeb natjecanja.

Ždrijeb nam i nije bio baš osobito sretan jer smo za protivnice u prvoj utakmici dobile objektivno najjaču ekipu, cure iz prve varaždinske gimnazije. Iako su se naše djevojke lavovski borile za svaki poen, protivnice su očekivano pobijedile i tako osigurale borbu za prvo mjesto u finalu.

Nas je čekala utakmica za treće mjesto protiv djevojaka iz Virovitičko – Podravske županije. Naša ekipa je utakmicu započela odlično postigavši 6 poena razlike i to su održale do kraja i pobijedile prvi set. Drugi set je započeo isto tako no pred kraj seta su se djevojke malo opustile i dozvolile protivnicama da pobjede. Morao se igrati i treći, odlučujući set do 15, u kojem su naše djevojke ipak dokazale svoju kvalitetu i pribranost te tako osigurale brončane medalje oko vrata.

Na povratku u Križevce, atmosfera je opet bila vesela i raspjevana jer nije mala stvar osvojiti 3. mjesto na poluzavršnom državnom natjecanju.

Ekipu „Gimnazija Križevci“ činile su: Ena Ehrenberger, Antonia Tea Beroš, Emma Skalički, Anja Ileković, Leonarda Ljutić, Magdalena Lauš, Lucija Mušlek, Mihaela Slunjski, Leona Ostojić, Rea Vrhovec, Magdalena Drljačić, Jana Sukalić.

Maja Dragić, mag.cin.