Održana tradicionalna Večer čokolade
Autor: Zoran Kovač, 7. 12. 2018.

Dana 7. prosinca 2018. u našoj je školi održana Večer čokolade koju, već tradicionalno, organiziraju članovi biološke skupine s profesoricom Gordanom Pintarić-Kovač. Prisutni su učenici imali priliku poslušati zanimljiva izlaganja svojih kolega vezana uz čokoladu, natjecati se u kvizu znanja te isprobati čokoladne slastice koje su sami pripremili.

Program je imao dva dijela. U prvome dijelu prisutni su slušali predavanja „Povijest čokolade“ (Sandro Celovec i Mateo Piskač), „Kakaovac i proizvodnja čokolade“ (Ema Golubić i Lucija Picig), „Čokolada i zdravlje“ (Andreja Bratić i Mateja Golec) te „Zanimljivosti o čokoladi“ (Ana-Marija Baturina i Filip Trbuha). U kvizu koji je uslijedio nakon izlaganja pobjedu su odnijeli Vinko Kamenarić i Marko Zagorec. Voditelji programa bili su Rea Vrhovec i Sandro Celovec.

U drugome dijelu večeri nazočni su, u opuštenoj atmosferi i uz glazbu, imali prilike isprobati čokoladne slastice za koje su zaslužni učenici Karla Šestan, Mateja Golec, Dominik Juršić, Viktorija Biškup, Marko Zagorec, Lara Jurković, Lucija Kovačić, Anja Brkić, Katarina Srbljinović, Josipa Kamenarić i Valentina Kukelj.

Tekst: Ana Filipan, 3.c
Fotografije: Gordana Pintarić-Kovač, prof.