Počela proljetna KviZorama
Autor: Marina Vidović Krušić, 15. 2. 2019.

U organizaciji udruga K.V.A.R.K. i  „Vrtuljak“ u petak 15. veljače održan je prvi kviz proljetnog ciklusa „KviZorame“, kviza općeg znanja za srednjoškolce koji se održava u Klubu kulture. O popularnosti ove vrste natjecanja svjedoči činjenica da je na kvizu sudjelovalo 15 ekipa te da je svaki put zainteresiranost sve veća pa su ovoga puta prijave prijevremeno zatvorene.

Pobjedu je ovoga puta odnijela ekipa „Dino et servi“ (Dino Horvat, Ana Filipan, Marko Zagorec, Dominik Juršić), na drugom mjestu ih prate „Bobine Bubice“ (Lovro Bošnjak, Marko Udvari, Matija Udvari, Dorotea Picig), a treće mjesto dijele ekipe „Oči boje kestena“ (Filip Turković, Ivan Jambrec, Domagoj Beljo, Joško Rešetar) te „Brc i prijatelji“ (Karlo Hadrović, David Jasek, Dorian Kešer, Mateo Piskač). Pobjednici prvog kviza ove godine osvojili su lijepe nagrade. Prva ekipa osvojila je pizzu u restoranu Tomislav Križevci, druga ekipa osvojila je besplatan ulaz na bilo koji događaj u Klubu kulture, a ekipe koje su dijelile treće mjesto osvojile su besplatno piće u Klubu kulture.

Tekst: Dominik Juršić, 3. c