Petero učenika izborilo prolaz na županijsku razinu LiDraNa
Autor: Marina Vidović Krušić, 31. 1. 2019.

Dana 31. siječnja 2019. u multimedijskoj dvorani Gradske knjižnice „Franjo Marković“ Križevci, a u organizaciji OŠ Ljudevita Modeca Križevci, održan je gradsko-međuopćinski LiDraNo 2019. – smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva.  Na smotri sudjelovalo je osmero, a prolaz na županijsku razinu izborilo petero učenika naše škole. Njihove su mentorice profesorice hrvatskoga jezika Sanja Jelenak, Mateja Hrebak, Martina Čengić Filipčić i Sanela Đurkan.

U literarnome stvaralaštvu u kategoriji srednjih škola s proznim su radovima sudjelovale  učenice Elena Stella Buzina („Izgubljena“) i Dorotea Mirić, („Ispod površine mirnog oceana“), obje učenice 1. c razreda pod mentorstvom profesorice Sanje Jelenak te Laura Vrabec, učenica 4. c razreda, s pjesmom „Prijateljici“ pod mentorstvom profesorice Sanele Đurkan. Za županijsku su smotru odabrani sljedeći radovi: „Zrno pijeska“ (pjesma) Ignaca Ratkovića, učenika 3. a razreda naše škole, te „Vrijeme povratka“ (proza) Matee Martinčić, učenice 3. b razreda. Mentorica oboje učenika je profesorica Sanja Jelenak.

U kategoriji dramsko-scenskog izraza učenika srednjih škola na županijsku su se smotru plasirali Ignac Ratković, učenik 3. a razreda, kazivanjem pjesme Josipa Pupačića „Pjesma koju ne razumijem“, čija je mentorica profesorica Sanja Jelenak, te Andreja Bratić, učenica 3. c razreda, monologom „Jedino sjećanje Flore Banks“, čija je mentorica profesorica Mateja Hrebak.

Ove godine naši su se gimnazijalci okušali i u dramsko-scenskom skupnom izrazu; na županijsku razinu ići će dramsko-scenska igra „Rodion se vraća“ u izvedbi Mihaele Slunjski i Marije Novosel, učenica 4. b razreda, čija je mentorica profesorica Martina Čengić Filipčić.

Županijska smotra LiDraNo 2019., čiji je domaćin Osnovna škola „Đuro Ester“ Koprivnica održat će se 22. veljače u dvorani Doma mladih u Koprivnici. Našim učenicima želimo puno uspjeha!

Tekst: Andreja Bratić, 3.c

Fotografije: Sanja Jelenak, prof.