CISOK Koprivnica održao predstavljanje svojih usluga maturantima
Autor: Suzana Knežević, 22. 3. 2019.

Dana 22. ožujka 2019. CISOK (Centar za savjetovanje i informiranje o karijeri) Koprivničko-križevačke županije sa sjedištem u Koprivnici održao je predstavljanje svojih usluga našim maturantima. Ivana Šatrak, CISOK-ova stručna savjetnica i pedagoginja, pomogla je učenicima naših 4. razreda oko izbora njihovih budućih zanimanja.

Ožujak je vrijeme intenzivnih aktivnosti profesionalnoga usmjeravanja maturanata trogodišnjih i četverogodišnjih programa pa je ove godine za maturante  škola u našoj županiji CISOK Koprivnica pripremio predavanje na temu izbora studija i zapošljavanja.

Predavanja pod nazivom „Kamo nakon srednje škole“ (trogodišnji smjer) i „Biti ili ne biti student“ (četverogodišnji smjer) traju oko 40 minuta i sadržavaju ove teme:

·         koraci nakon završetka škole – prijava na HZZ/HZZO ili studiranje

·         usluge HZZ-a i CISOK-a

·         osnove tržišta rada naše županije – ponuda i potražnja

·         osnovni koraci u traženju posla – pretraživanje oglasa, dokumenti potrebni za javljanje na oglase

·         osnovni koraci u odabiru studij – Postani student/e-usmjeravanje

·         pripravništvo i stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa

·         mogućnost nastavka školovanja i cjeloživotno učenje.

Nakon što je za maturante u prvome polugodištu organiziran posjet Smotri Sveučilišta u Zagrebu te tjedan dana kasnije i Sajam studija u našoj školi, predavanje i predstavljanje CISOK-a i njegove djelatnice, stručne savjetnice, pedagoginje Ivane Šatrak još je jedan korak k profesionalnom usmjeravanju i informiranju naših maturanata koje provodi stručna služba škole i psihologinja Sanela Štubelj.

Maturanti sva tri razredna odjela koji su prisustvovali predavanju mogli su stručnoj savjetnici CISOK-a postavljati pitanja i dodatno se informirati o pomoći koju CISOK pruža oko izbora zanimanja, provjere vlastitih sposobnosti, priprema za motivacijske razgovore, pisanja životopisa, molbi za posao i sl. Jedan školski sat, koliko je predavanje trajalo, brzo nam je prošao pa je nekoliko maturanata ostalo i dulje kako bi individualno mogli postaviti dodatna pitanja.

Sanela Štubelj, prof.