"Galovićeva jesen" u Križevcima
Autor: Ivan Peklić, 4. 11. 2019.

Učenici 3.a i 3.b razreda naše škole u pratnji profesorica Jelene Miklečić i Suzane Knežević bili su 25. listopada 2019. na književnom susretu u Gradskoj knjižnici „Franjo Marković“ u sklopu Međunarodnog festivala književnosti „Galovićeva jesen“. Književni festival „Galovićeva jesen“ organizira se već 26 godina u čast književnika Frana Galovića. Ove godine imali smo priliku upoznati književni rad mađarske spisateljice Anne Terék i hrvatskog pisca Hrvoja Marka Peruzovića. Anna Terék pjesnikinja je i dramska spisateljica, a trenutačno radi kao školski psiholog u Budimpešti, piše novu dramu i radi na novoj zbirci pjesama te prevodi poeziju sa srpskog na mađarski jezik. Hrvoje Marko Peruzović diplomirani je slikar, ilustrator, grafičar, piše poeziju, aforizme i kratke eseje iz područja likovnosti. Književnici su nam predstavili svoje zbirke pjesama te ispričali što ih je potaknulo na to da počnu pisati i objavljivati svoja djela.

Priloženi dokumenti:
s.jpg (181.02 KB)