Promatrali smo ptice povodom Europskih dana promatranja ptica
Autor: Gordana Pintarić-Kovač, 1. 10. 2022.

Biološka grupe gimnazije i ove se godine pridružila obilježavanju Europskih dana promatranja ptica. Promatranje je održano u subotu,  1. listopada od 7:00 do 8:00 sati. Učenicima za ugodno druženje i učenje u prirodi nije smetala ni lagana kišica te su naučili ponešto novo o pticama.

Detalj s promatranja ptica

Promatranje je počelo kratkim izlaganjem o najčešćim vrstama koje možemo vidjeti oko škole. Krenuli smo prema vidikovcu i na Ratarni prepoznali desetak različitih vrsta ptica, a prebrojali njih oko stotinjak.

Detalj s organiziranog promatranja pticaUčili smo prepoznavati zvukove i zapažati ptice u krošnjama drveća i na krovovima kuća.  Po povratku u učionicu učenici su odigrali kahoot kviz o pticama. Pobijedila je Mihaela Šatvar i dobila simboličnu nagradu – čokoladu.

Sudionici organiziranog promatranja pticaU promatranju ptica je sudjelovalo 23 učenika - Lara Brlek, Hana Komar, Dora Bečirović, Larisa Lugomer, Lea Lovreković, Martiana Leskovar, Franka Gegač, Klara Maksić, Andrija Miklečić, Filip Švagelj, Izabela Krofl, Lara Zidarić, Lorena Đurđić, Lucija Komazin, Klara Grahovar, Iva Hrg, Magdalena Kranjčić, Viktorija Skrba, Mihaela Šatvar, Klara Korpar, Borna Vranešić, Ana Anjoš i Petra Anjoš te nastavnica Gordana Pintarić-Kovač.

Po povratku u učlonicuPo povratku u učlonicuPo povratku u učlonicuPo povratku u učlonicu