Kampanja "Bijele vrpce"
Autor: Zoran Kovač, 3. 12. 2015.

Povodom Međunarodnog  dana osoba s invaliditetom posjetila nas je Ksenija Katarina Šimunec iz Udruge osoba s invaliditetom Križevci. Tom prilikom su u okviru Kampanje „Bijele vrpce“ mladićima iz 3.d razreda podijeljene bijele vrpce i letci "NE NASILJU NAD ŽENAMA I DJEVOJKAMA“.

Kampanja se provodi kao 16 dana aktivizma od 25. studenog - Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama, preko 03. prosinca - Međunarodnog dana osoba s invaliditetom do 10. prosinca - Međunarodnog dana ljudskih prava.

Kampanju provodi SOIH - Mreža žena s invaliditetom, Zajednice saveza osoba s invaliditetom Hrvatske u suradnji s Uredom za ravnopravnost spolova Vlade RH, Uredom za ljudska prava i prava nacionalnih manjina Vlade RH, Gradom Zagrebom i Udrugom osoba s invaliditetom Križevci.

Nošenje bijele vrpce podrška je razvoju svijesti šire društvene zajednice da za nasilje nad ženama, a posebice nad ženama s invaliditetom nema opravdanja. Svi građani trebaju postati svjesni činjenice da se nasilje ne događa nekome drugome, da su nasilnici osobe svih profesija i socijalnih struktura.

Više u fotogaleriji...