Održana Večer čokolade
Autor: Zoran Kovač, 11. 12. 2015.

U petak 11.12.2015. u 19 sati održana je najposjećenija do sada sedma po redu Večer čokolade. Oko sedamdeset posjetitelja i organizatora uspjelo se „ugurati“ u učionicu kemije na sada već tradicionalno slatko druženje.

Biološka skupina pod vodstvom profesorice Gordane Pintarić-Kovač u prvom dijelu druženja upoznala nas je s kemijskim sastavom čokolade i kemijom slatkiša općenito, biologijom čokolade, utjecajem čokolade na zdravlje, vrstama čokolade, ulogom čokolade u kuhinji, utjecajem čokolade na ljepotu i najpoznatijim čokoladama. Vidjeli smo jedan matematički trik s čokoladom i čuli nekoliko zanimljivosti vezanih uz čokoladu.

U drugom dijelu učenici i roditelji su kušali čokolade i kolače od čokolade. Posebnu zahvalu za pripremu kolača dobili su Nera Kovač, Ivana Kontin, Tea  Knapić, Sabina, Gabrijela i Katarina Srbljinović, Paula Orešković, Lovro Premelč i njegova mama, Marta Salopek i njezina mama, te Ana Haramina i njezina mama.

Program su pripremili i izveli učenici i učenice Amalia Brkić, Marko Čeredar, Sabina Srbljinović, Anita Kos, Anja Petić, Neven Jakopčić, Helena Mrnjavčić, Nera Kovač, Magdalena Drljačić, Dorian Dubravec, Domagoj Tomičević, Lovro Premelč, Domagoj Vlahek, te Luka i Marin Meštrović.

Više fotografija možete pogledati u foto-galeriji...