Lijepe vijesti sa županijskog LiDraNa 2016.
Autor: Zoran Kovač, 1. 3. 2016.

Dana 29. veljače 2016. godine održana je Županijska smotra LiDraNo 2016. u Koprivničko – križevačkoj županiji, škola domaćin bila je Osnovna škola „Antun Nemčić Gostovinski“ Koprivnica. Smotra je okupila najbolje učenike i njihove voditelje iz osnovnih i srednjih škola Županije u dramsko-scenskom stvaralaštvu, pojedinačni i skupni nastupi, u literarnom i novinarskom stvaralaštvu.  Naša škola imala je svoje predstavnike u dramsko-scenskom stvaralaštvu i literarnom stvaralaštvu.

U dramsko-scenskom stvaralaštvu predstavljala nas je Ana Bratić, učenica 3. r, monologom Tee Tulić, Kosa posvuda, voditeljica: Sanela Starešec. U literarnom stvaralaštvu predstavljala nas je Zrinka Zagorec, učenica 2. r, literarnim radom u prozi Noćas,voditeljica: Sanja Jelenak. Literarni rad Zrinke Zagorec, Noćas, predložen je za Državnu smotru 2016. godine. Zrinka je svojom spisateljskom energijom, iskrenošću i hrabrošću oduševila Prosudbeno povjerenstvo, osobito predsjednicu Povjerenstva, književnicu Božicu Jelušić. Iako je ovo tek jedna stepenica bliže Državnoj smotri LiDraNo 2016., Zrinki držimo palčeve da među tri županije i šest literarnih radova njezin bude prepoznat i pozvan na Državnu smotru LiDraNo 2016. godine. Zrinka, čestitamo i nadamo se pozivu.

Sanja Jelenak, prof.