« Ožujak 2024 »

Poziv na humanitarnu priredbu posvećenu borbi protiv gladi
Autor: Marina Vidović Krušić, 26. 4. 2019.

Mladi pokreta fokolara iz Križevaca pozivaju vas na humanitarnu priredbu s ciljem iskorjenjivanja gladi u svijetu, koja će se održati u subotu 4. svibnja 2019. s početkom u 20 sati u velikoj dvorani Hrvatskog doma u Križevcima. Prikupljena sredstva dobrovoljnih priloga bit će donirana udruzi „Marijini obroci“ koja pomaže djeci Trećeg svijeta bez osnovnih životnih uvjeta osiguravajući jedan kvalitetan obrok dnevno u školama te školovanje cijele godine. U programu sudjeluju Osnovna škola Ljudevita Modeca, Osnovna škola „Vladimir Nazor“, Glazbena škola Alberta Štrige, solisti te mladi pokreta fokolara „Djela Marijina“.

Cilj ove priredbe jest pridonijeti promjeni u svijetu na pozitivan način. Svakog dana okruženi smo raznim vijestima, a do ljudi najviše dopiru one loše. Naši mladi odlučili su istupiti iz mase i pokušati nešto promijeniti. Na ideju da se u Križevcima pokrene ovakav projekt, koji je zapravo nadahnut međunarodnim projektom „Zero Hunger“, došla je križevačka gimnazijalka Ana-Marija Baturina u suradnji s pokretom fokolara „Djela Marijina“ te je zajedno sa svojim prijateljima osnovala plesnu skupinu. Zašto baš ples? Svi ljudi mogu plesati, a nakon nekoliko mjeseci planiranja, vježbanja i organiziranja, osim koreografije koju je plesna skupina pripremila, vidjet ćete i mnogo više! Priredba će biti vrlo raznolika, razne plesne, pjevane i instrumentalne točke izvest će solisti te učenici Glazbene škole Alberta Štrige.

Dođite 4. svibnja u 20 sati u Hrvatski dom i podržite prvi u nizu ovakvih programa!

Tekst: Ana Filipan, 3.c

Plakat: Ana-Marija Baturina, 3.b