« Travanj 2024 »

Luka Meštrović predstavljat će Hrvatsku i na europskoj i na svjetskoj olimpijadi iz fizike!!!
Autor: Marina Vidović Krušić, 27. 4. 2019.

Luka Meštrović, učenik 4. c razreda naše škole, postigao je vrhunski uspjeh na natjecanju iz fizike. Izabran je u dvije ekipe od pet najboljih učenika koji će Hrvatsku predstavljati na Europskoj fizičkoj olimpijadi u Rigi u Latviji od 31. svibnja do 4. lipnja, a potom i na Međunarodnoj fizičkoj olimpijadi od 7. do 15. srpnja u Tel Avivu u Izraelu. Čestitamo Luki i njegovom mentoru, profesoru Bruni Marinkoviću!

Luka je na temelju prošlogodišnjeg rezultata na Državnom natjecanju iz fizike početkom ove školske godine dobio poziv za pripreme za međunarodna natjecanja. Izbor se tijekom školske godine provodio u četiri kola predizbora nakon čega je petero najbolje plasiranih ušlo u hrvatsku ekipu za Europsku fizičku olimpijadu, a petero najboljih iz završnice u ekipu za Međunarodnu fizičku olimpijadu.

Tekst: Ernest Jurišić, prof.

Fotografija: Bruno Marinković, prof.