« Travanj 2024 »

LiDraNo 2020.
Autor: Ivan Peklić, 17. 4. 2020.

Županijsku smotru literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva 2020. ugostila je naša Gimnazija 11. ožujka u Hrvatskom domu u Križevcima. Nakon uvodnog programa koji su izveli članovi Glazbene škole, sudionike su pozdravili predstavnici Županije i Grada, Ana Mušlek i Sandro Novosel, a LiDraNo je službeno otvorio dr. sc. Ivan Peklić, ravnatelj Gimnazije.

Izvedeni su pojedinačni i skupni nastupi osnovnih i srednjih škola u kategoriji dramsko-scenskog stvaralaštva, slušale se radijske emisije i radioigre te čitali literarni i novinarski radovi. Stručna su povjerenstva vrednovala radove i predložila učenike za državnu razinu.

Učenici predloženi za državnu smotru LiDraNo prema kategorijama su:

• literarno stvaralaštvo osnovnih škola: Dora Ljubić 8. r. OŠ prof. Franje Viktora Šignjara Virje (mentorica Katarina Franjo), Veronika Skrba 6. r. OŠ Ljudevita Modeca Križevci (mentorica Danijela Zagorec) i Maša Kresojević 2. r. OŠ Đuro Ester Koprivnica (mentorica Dubravka Bijelić)

• literarno stvaralaštvo srednjih škola: naš učenik Ignac Ratković 4.r. (mentorica Sanja Jelenak) i Ena Helaček 3.r. iz Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac (mentorica Mirela Kožar)

• pojedinačni dramsko-scenski nastupi osnovne škole: Šimun Golub, 8. r iz OŠ Ivan Lacković Croata Kalinovac (mentorica Kristina Domović)

• pojedinačni dramsko-scenski nastupi srednje škole: naša učenica Andreja Bratić 4. r. (mentorica Mateja Lončar)

• skupni dramsko-scenskih nastupi: Dorian Karas, Erik Penzar, Magdalena Mesarov, Dorian Rupčić, Lucija Lenardić i Ema Vlahović iz Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac (mentorica Ana Huzjak)

• radioigra: Damjan Široki 7. r. i Lucija Turk 6. r. iz OŠ Đuro Ester Koprivnica (mentor Saša Špoljarić)

• novinarsko stvaralaštvo: reportaža Marije Švegović 8. r. iz OŠ Gola (mentorica Danijela Sunara Jozek), reportaža Frana Tukše 3. r iz OŠ Sveti Petar Orehovec (mentorica Emina Barčević) i osvrt Mije Ljubić 3. r. iz Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica (mentorica: Lidija Novosel)

• školski listovi: Klinček – digitalni školski list OŠ Sveti Petar Orehovec, Krijesnice – tiskani školski list OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“ Koprivnica i FRANzine digitalni i tiskani list Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica

• radijske emisije: Tea Grotić i Lana Krošnjar 8. r. iz OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“ Koprivnica (mentorica: Danijela Tenčić)

Čestitke našim učenicima Andreji Bratić i Ignacu Ratkoviću na ostvarenom uspjehu!

Priloženi dokumenti:
IMG_20200311_102510.jpg (944.03 KB)