« Ožujak 2024 »

Promidžba sveučilišnih studijskih programa na HVU Franjo Tuđman i zanimanja vojni pilot
Autor: Mateja Hanžić, 21. 11. 2022.

U ponedjeljak, 21. studenog 2022. maturantima je predstavljena mogućnost studiranja na Hrvatskom vojnom učilištu dr. Franjo Tuđman i zanimanje vojni pilot.
Satnik Herceg i poručnik Pribolšan iz bjelovarske vojarne predstavili su zainteresiranim maturantima i maturanticama smjerove Vojnog inženjerstva, Vojnog upravljanja i vođenja koji se mogu studirati na HVU dr. Franjo Tuđman, kao i studij aeronautike na Prometnom fakultetu i pomorstva u Splitu.

Uz redoviti studij paralelno se prolazi i vojna obuka, tako da uz diplomu stiže i prvi časnički čin. Satnik i poručnik istaknuli su prednosti i prava koja stječu studenti koji potpišu ugovor s MORH-om, ali i obaveze kojih se moraju pridržavati. Nakon prezentacije, maturanti su postavljali pitanja, a na kraju su im podijeljeni i promotivni letci.
Ovakav vid promidžbe studija pomaže neodlučnim maturantima u kristalizaciji njihovih interesa i želja. Idući tjedan promidžba će se održati i za učenike 3. razreda.

Sanela Štubelj, prof. psihologije