« Travanj 2024 »

XI. Ljetna škola biologije
Autor: Gordana Pintarić-Kovač, 8. 6. 2023.

Poštovani učenici,
u vremenu od 27.6.2023. – 7.7.2023. održat će se XI. ljetna škola biologije i kemije. Ljetna škola biologije i kemije odvija se kroz rad u skupinama ili parovima izvođenjem pokusa u kemijskom kabinetu škole, posjetom i radom u kemijskom laboratoriju Veleučilišta u Križevcima, izvođenjem sekcija, mikroskopiranjem, izradom modela, radom s modelima, terenskom nastavom u okolici škole, bilježenjem i računalnom obradom dobivenih podataka, prezentacijom rezultata i novousvojenih sadržaja. To ostvarujemo istraživačkim učenjem, problemskom nastavom, suradničkim učenjem, obrnutom učionicom i diseminacijom naučenog i to sve u opuštenoj atmosferi uz glazbu.

učenici s modelima za nastavu biologije i kemijeOve smo godine našu Ljetnu školu prijavili na natječaj Ministarstva znanosti i obrazovanja za provedbu projekta rada s darovitim učenicima u osnovnim i srednjim školama i projekt nam je odobren. Za provedbu projekta dobili smo 3.967,95 € (29.896,50 kn) od čega smo već nabavili dosta nastavnih modela, pribora i preparata potrebnih za rad. modeli molekula za nastavu kemijeVoditelj projekta je profesorica Gordana Pintarić-Kovač, a posebno nas veseli što nam je uz dosadašnju dugogodišnju suradnju i ovaj puta partner u projektu Veleučilište u Križevcima i naša bivša učenica i također polaznica naših Ljetnih škola dr. sc. Matea Habuš.

Prijaviti se možete na poveznici https://forms.office.com/e/ay871G2xcR ili skeniranjem QR koda.

iz arhive prijašnjih ljetnih škola

iz arhive ljetnih škola biologije i kemije