« Svibanj 2024 »

Dramska skupina predstavom se uključila u obilježavanje Dana grada
Autor: Mateja Hanžić, 30. 4. 2024.

U petak, 26.4.2024. dramska skupina naše škole pod vodstvom profesorica
Sanele Starešec Bilić i Sanele Štubelj odigrala je predstavu „Naša mala klinika“ u Multimedijskoj dvorani Gradske knjižnice „Franjo Marković“ Križevci. Predstava je dio programa obilježavanja proslave Dana grada u koji su se uključile brojne ustanove.
Glumci su odlučili publici prezentirati jednu epizodu svojevremeno popularne domaće serije „Naša mala klinika“ i kroz komediju zamjene identiteta nasmijati prisutne. Sami su osmislili i adaptirali scenarij, te podijelili uloge. U ulozi dr. Fride Andersen nastupila je Zrinka Đuranec iz 3.b razreda, kao primarijus, dr. Ante Guzina Antonio Jakrlin iz 2.b razreda, kao dr. Toni Grgeč Nevio Stanković iz 3.b razreda, kao dr. Veljko Kunić Antonio Kamenjak iz 2.b razreda, kao Višnja Sara Bermanec iz 3.b razreda, kao portir Šemsudin Dino „Šemso“ Poplava Nikola Kekez Tariba iz 2.c razreda, kao gospođica Sanja Grospić Lana Bermanec iz 3.b razreda, kao prevoditelj/Hilda Vrabac Luka Pevec iz 3.b razreda, kao dr. Lili Štriga Klara Maksić iz 2.a razreda i kao Ivo Zadro Filip Sekelj iz 4.a razreda.

Kroz dvadesetak minuta i 17 scena glumci su proveli publiku kroz ljubavne
zavrzlame, ljubomoru, prijateljstvo, hipohondriju, odanost, zamjenu identiteta i
komediju jednog „običnog“ dana na „Našoj maloj klinici“. Generacija koja je odrasla uz popularnu televizijsku seriju željela se okušati i poznate likove oživjeti na pozornici, u kazališnoj formi. Vrijedno su prionuli izboru odgovarajuće epizode, preradi scenarija i oživljavanju likova, te prenošenju priče i atmosfere publici. Za svoj trud nagrađeni su pljeskom publike.
Dramska skupina naše škole već godinama nastupa na obilježavanjima
proslave Dana grada Križevaca i njeguje uspješnu suradnju sa širom zajednicom.

Sanela Štubelj, prof. psihologije