« Svibanj 2024 »

Ravnatelj Zoran Kovač na primanju kod predsjednika Ive Josipovića u okviru konferencije CUC 2013.
Autor: Željka Širola, 21. 11. 2013.

U Zagrebu se od 20. do 22. studenoga 2013. održala korisnička konferencija Hrvatske akademske i istraživačke mreže (CARNet - CUC). Na njoj je svoje izlaganje imao i ravnatelj naše škole, prof. Zoran Kovač čiji je rad proglašen najboljim na konferenciji. Kao član delegacije konferencije ravnatelj je bio i na primanju kod predsjednika Republike Hrvatske Ive Josipovića.

CARNetova korisnička konferencija (CUC) održava se od 1999. godine. Ova 15. po redu pod nazivom „Dohvati znanje“ održana je u Hotelu Antunović u Zagrebu pod pokroviteljstvom predsjednika Republike Hrvatske Ive Josipovića i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta te uz podršku Grada Zagreba.

Konferencija je imala šest tematskih cjelina s više od 30 recenziranih radova, 11 radionica i 10 dodatnih posebnih događanja,  a pratilo ju je 560 sudionika.

Prvog dana konferencije, u bloku predavanja nakon svečanog otvaranja,  prof. Zoran Kovač imao je izlaganje u okviru teme Digitalne kompetencije, pod nazivom „Što učimo, što očekujemo i što nas čeka glede digitalnih kompetencija“. Kroz mini-istraživački rad usporedio je nastavni plan i program informatike za gimnazije s očekivanjima učenika te stvarnim potrebama u privredi i u udrugama.

Drugog dana konferencije kao član delegacije konferencije prof. Kovač bio je na primanju kod predsjednika Republike Hrvatske Ive Josipovića.

Međunarodni Programski odbor konferencije za najbolji rad odabrao je upravo rad prof. Zorana Kovača pa je trećeg dana konferencije, u okviru svečanog zatvaranja, prof. Kovaču uručena i nagrada za taj uspjeh – prijenosno računalo tvrtke Asus.

Čestitamo našem ravnatelju na ovoj lijepoj promociji naše škole na državnoj razini!

Izvor: http://cuc.carnet.hr/2013?news_id=197