« Svibanj 2024 »

Učenici u posjetu Interliberu i Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu
Autor: Željka Širola, 15. 11. 2013.

Dvadesetak učenika naše škole dana 15. studenoga 2013. posjetilo je najveći hrvatski sajam knjiga Interliber na Zagrebačkom velesajmu te Muzej suvremene umjetnosti. Na Interliberu su sudjelovali na završnoj svečanosti projekta Tulum s(l)ova u kojem i naša škola sudjeluje, a u MSU su, osim stalnoga postava, pogledali i svjetsku putujuću izložbu o Ani Frank. Izlet je organizirala školska knjižničarka prof. Suzana Knežević, a učenike su pratile i profesorice Sanela Štubelj i Željka Širola.

Dolaskom u Zagreb učenici su najprije posjetili Muzej suvremene umjetnosti gdje su razgledali stalni postav muzeja nazvan Zbirke u pokretu upoznavši se s najznačajnijim hrvatskim umjetničkim pokretima i umjetnicima 20. stoljeća.

Obilazak stalnoga postava završili su spuštanjem toboganom s 2. kata muzeja u prizemlje, što je svima bio najuzbudljiviji dio dana!

Potom su u prizemlju muzeja razgledali izložbu o Ani Frank, djevojčici koja je bila žrtva holokausta. Radi se o međunarodnoj putujućoj izložbi koja je bila izložena u više od 40 zemalja svijeta, a trenutno je u Hrvatskoj. U Knjizi dojmova te izložbe naši su učenici ostavili vrlo neobičan trag: slikarski vrlo talentirana učenica Hana Majcen nacrtala je portret Ane Frank.

Nakon obilaska muzeja grupa se zaputila na obližnji Zagrebački velesajam gdje se održavao 36. međunarodni sajam knjiga Interliber. Tamo su učenici sudjelovali na završnoj svečanosti projekta za poticanje čitanja Tulum s(l)ova,  u kojem naša škola sudjeluje već tri godine. Ostatak vremena proveli su u obilasku sajma i kupovini knjiga koje su ove godine bile dostupne po vrlo povoljnim cijenama.

Suzana Knežević, prof.