Stigli rezultati 10% najbolje plasiranih u RH s natjecanja "Klokan bez granica"
Autor: Željka Širola, 13. 5. 2013.

Bruno drugi u državi!

Međunarodno matematičko natjecanje  "Klokan bez granica" održalo se i u našoj školi 21.ožujka 2013.

Rezultati su objavljeni 9. svibnja 2013. na web stranici natjecanja.

Čestitamo Bruni Sačariću (1.d), Janku Niemčiću (3.c) i Mihaelu Međanu (3.c) na odličnom uspjehu i ulasku u prvih 10% najboljih natjecatelja u kategorijama Cadet i Junior. wink

No, trebalo bi ipak istaknuti kako je Bruno Sačarić (1.d) osvojio drugo mjesto u svojoj kategoriji Cadet s ukupno osvojenih 113,75 bodova od ukupnih 120. smiley

Udruga "Klokani bez granica" međunarodnog je karaktera i okuplja predstavnike velikog broja Europskih zemalja. Njezin je cilj popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture. Glavna joj je zadaća organizacija igre - natjecanja "Matematički klokan" koja popularizira matematiku među mladima. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

Svake godine broj natjecatelja je sve veći.

Prošle godine natjecalo se više od 6.800.000 učenika u 51 zemlji, što ovo natjecanje čini najvećim školskim natjecanjem svijeta.

U Hrvatskoj je natjecanje održano u 362 osnovne i 68 srednjih škola u svim županijama.

Rezultate svih skupina možete pogledati na stranicama Hrvatskog matematičkog društva.

Izvor: www.matematika.hr