« Travanj 2024 »

Svečana podjela svjedodžbi maturantima
Autor: Mateja Hanžić, 1. 6. 2023.

Dana 31. svibnja 2023. godine u Velikoj dvorani Hrvatskog doma održana je svečana podjela svjedodžbi maturantima Gimnazije Ivana Zakmardija Dijankovečkoga Križevci i Glazbene škole Alberta Štrige Križevci. Svečani program započeo je himnom u izvedbi Elene Aragović - učenice 4.b razreda Gimnazije te Glazbene škole u pratnji na klaviru profesorice Silvane
Pleše. Nakon uvodnih riječi ravnatelja Gimnazije Ivana Peklića te Glazbene škole Branke Špoljar započela je podjela svjedodžbi maturantima. Svjedodžbe su dodijelili razrednici maturalnih razreda Anita Sokač (4.a), Tara Medaković Zdilar (4.b), Tvrtko Milunović (4.c) te Silvana Pleše (maturalni razred glazbene škole).

Učenici su kroz svoje četverogodišnje obrazovanje postigli brojne uspjehe, sudjelovali na državnim natjecanjima, ali i marljivo učili i radili te sva četiri razreda srednje škole prošli s odličnim uspjehom. Tim učenicima ravnatelj Gimnazije Ivan Peklić uručio je nagrade za odličan uspjeh i uzorno vladanje.
Posebno iznenađenje večeri bio je video pozdrav s lijepim željama za budućnost Sveučilišta Missouri upućen svim maturantima, a posebno učenici Jani Posarić. Jana je uz redovno gimnazijsko obrazovanje položila i šest razlikovnih predmeta u okviru programa MIZZOU K12 Sveučilišta Missouri u Školi za strane jezike ˝NIKA˝ i time, prva u Republici Hrvatskoj, stekla diplomu američke srednje škole Sveučilišta Missouri. Diplomu su joj uručili gospodin Boris Kirćanski, glavni voditelj programa za jugoistočnu Europu te Zoran Lončarić, ravnatelj
Škole za strane jezike ˝NIKA˝. Ovaj svečani program zaokružen je himnom ˝De Brevitate Vitae˝ ili poznatije ˝Gaudeamus˝ u izvedbi zbora Glazbene škole Alberta Štrige Križevci i zbora maturanata u pratnji profesorice Silvane Pleše na klaviru.
Voditelji svečanog programa, učenici 4.b razreda Ozana Zagorec i David Lučki, zahvalili su svim prisutnima – ravnateljima, nastavnicima i obitelji na podršci te je njihovim završnim riječima ova dodjela privedena kraju.

Tara Medaković Zdilar, prof.