« Listopad 2024 »

Učenici volontirali na ovogodišnjem Kalnik Trailu
Autor: Mateja Hanžić, 10. 10. 2024.

Dana 5. listopada 2024. volonteri iz naše gimnazije sudjelovali su u utrci Kalnik Trail koja se održala u predivnom okruženju planine Kalnik. Kao volonteri, imali su priliku pomagati u različitim aspektima organizacije, zadatcima i aktivnostima koje su im bile povjerene.
Na dan utrke volonteri su stigli u jutarnjim satima kako bi se pripremili za zadatke. Na dolasku je svatko od volontera dobio majicu od organizatora same utrke. Prije utrke su se podijelili u manje grupe prema različitim dužnostima, ovisno o potrebama organizatora. Njihove dužnosti su uključivale pomoć pri registraciji natjecatelja, postavljanju okrepnih stanica, nadzor na stazi i pružanje informacija trkačima. Volonteri iz naše škole bili su Magdalena Ištok, Dvina Poharc, Ivona Škomac, Eva Bojko, Nika Sokač, Maria Kranjec, Hana Fržović, Vito Kemenović, Marko Sekelj, Petra Mateković, Sara Gegač, Hana Šaban, Ivan Vujčetić, Borna Vranešić, Lana Skalički, Mirna Kovačec i Kruno Kamenjak.

Svaki je volonter odgovorno shvatio svoj zadatak, dajući sve od sebe da ga što bolje odradi. Volontiranje je svakome od učenika pružilo priliku da stekne nove vještine, da se poveže sa natjecateljima te da ih bodri.
Ovo volontiranje je potaknulo volontere da se uključe i u buduće slične volonterske aktivnosti. Utrka je protekla u pozitivnoj atmosferi, a vrijeme, koje je bilo povoljno, dodatno je doprinijelo pozitivnoj atmosferi.
Profesorice trkačice
Poseban ponos predstavljale su naše profesorice tjelesne i zdravstvene kulture Magdalena Markešić, Marijana Marinić te profesorica francuskog jezika Mateja Hanžić, koje su sudjelovale i kao natjecateljice u utrci. Pokazale su snagu i volju sudjelovanjem na Kalnik Trailu. Svojim rezultatima bile su inspiracija ne samo trkačima nego i volonterima jer su svojim primjerom pokazale važnost zdravog života i sportske aktivnosti.

Mirna Kovačec, 4.a