« Travanj 2024 »

Dramska skupina nastupila na otvorenju izložbe „Naše godišnjice“ u Gradskoj knjižnici „Franjo Marković“
Autor: Marina Vidović Krušić, 14. 2. 2019.

Na otvorenju izložbe „Naše godišnjice“ 14. veljače 2019. u Gradskoj knjižnici "Franjo Marković" nastupile su članice dramske skupine naše škole. Tom izložbom gradska je knjižnica obilježila tri velike obljetnice – 180 godina organiziranog čitanja (od osnutka ilirske čitaonice 1838.), 40 godina dječje igraonice i 10 godina bibliobusne službe. Povodom Međunarodnog dana darivanja knjiga dodijeljena su priznanja i nagrade za najčitatelje i najčitateljice u 2018. godini. Naša učenica Anamarija Jakopović (4. a) proglašena je najčitateljicom u kategoriji srednjoškolaca!

U programu sudjelovale su članice dramske skupine Leona Mihajlović i Ana-Marija Baturina čitajući adaptaciju ulomka iz romana Itala Calvina „Ako jedne zimske noći neki putnik“, Nikolina Stošić čitajući pjesmu „Papirnate“ te Larisa Božić čitajući pjesmu „Kratke“, obje pjesme autora Branislava Oblučara iz zbirke pjesama „Pucketanja“. Dora Sokač pročitala je iskustvo Adele Pancer, korisnice dječje igraonice koja djeluje pri Gradskoj knjižnici „Franjo Marković“. Adela je danas odrasla žena, bivša učenica naše škole, koja se prisjetila dana provedenih u dječjoj igraonici. Tekstove je pripremila knjižničarka Martina Majdak, a djevojke je uvježbala voditeljica dramske skupine, profesorica Sanela Štubelj. Otvorenje izložbe je bilo dobro posjećeno, a nastup naših djevojaka zapažen.

Tekst: Sanela Štubelj, prof.

Fotografije: www.e-podravina.hr