« Svibanj 2024 »

Profesor Zoran Kovač imenovan ravnateljem škole
Autor: Željka Širola, 18. 11. 2013.

Školski odbor naše škole na sjednici održanoj 18. studenoga  2013., uz prethodnu suglasnost ministra Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, donio je Odluku o imenovanju prof. Zorana Kovača ravnateljem škole. Prof. Kovač do rujna ove godine bio je nastavnik informatike u našoj školi, a od 1. rujna obnašao je dužnost vršitelja dužnosti ravnatelja. Ravnateljem je imenovan na vrijeme od pet godina počevši mandat s danom 19. studenoga 2013.

Procedura za izbor ravnatelja škole započela je nakon što je Školski odbor Gimnazije na svojoj 8. sjednici održanoj 25. rujna 2013. donio Odluku  o raspisivanju natječaja za imenovanje ravnatelja škole. Natječaj je objavljen u nacionalnom izdanju Večernjeg lista 29. rujna 2013., na školskoj internetskoj stranici i oglasnoj ploči. U natječajnom roku od osam dana pristigle su ponude dvojice kandidata za koje je na 9. sjednici Školskoga odbora održanoj 14. listopada 2013. utvrđeno da obojica ispunjavaju sve uvjete natječaja.

Prije donošenja Odluke o izboru kandidata za ravnatelja škole, a sukladno članku 127. st. 8. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi te članku 89. i 90. Statuta Gimnazije Ivana Zakmardija Dijankovečkoga Križevci, provedeno je tajno glasovanje o kandidatima za ravnatelja škole na sjednicama Nastavničkog vijeća Gimnazije, Skupa radnika Gimnazije (obje sjednice održane su 15. listopada 2013.) i Vijeća roditelja Gimnazije (sjednica je održana 17. listopada 2013.). Sva tri vijeća većinom su glasova za ravnatelja škole podržala kandidata Zorana Kovača. Na temelju utvrđenih rezultata glasovanja doneseni su pisani zaključci koji su dostavljeni Školskom odboru.

Školski je odbor na 10. sjednici održanoj 21. listopada 2013. na temelju dostavljenih zaključaka javnim glasovanjem, jednoglasno donio Odluku o izboru kandidata Zorana Kovača za ravnatelja škole. U obrazloženju svoje odluke (koje je uputio i nadležnome ministarstvu), Školski je odbor naveo da se prof. Zoran Kovač u svom dugogodišnjem pedagoškom radu istaknuo stručnim i odgojno-obrazovnim radom kao nastavnik informatike (u zvanju mentora), da ima radnoga iskustva u gospodarskome sektoru na poslovima voditelja te da ga pored stručnosti odlikuju ljudske kvalitete, što su sve bitne kompetencije za obavljanje posla ravnatelja škole.

Sukladno članku 127. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi  upućen je zahtjev ministru Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta radi davanja prethodne suglasnosti na odluku o imenovanju ravnatelja škole. Prethodna suglasnost ministra MZOS-a nije uskraćena u roku od 15 dana od dana dostave zahtjeva pa se sukladno članku 127. st. 6. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi i članku 93. Statuta Gimnazije Ivana Zakmardija Dijankovečkoga Križevci smatra da je suglasnost dana.

Nakon ispunjenih svih zakonskih uvjeta, na 12. sjednici Školskoga odbora održanoj 18. studenoga  2013. na temelju članka 127. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine, 87/08., 86/09., 92/10., 105/10., 90/11., 5/12., 16/12., 86/12 i 94/13.) te članka 46. Statuta Gimnazije Ivana Zakmardija Dijankovečkoga Križevci donijeta je Odluka o imenovanju prof. Zorana Kovača ravnateljem škole. Nakon te odluke Škola, koju je zastupala predsjednica školskoga odbora prof. Suzana Knežević, sklopila je s prof. Zoranom Kovačem Ugovor o radu  na radnom mjestu ravnatelja škole prema kojem je ravnatelj započeo s radom 19. studenoga 2013.

Radni životopis ravnatelja prof. Zorana Kovača možete pročitati na njegovim osobnim internetskim stranicama namijenjenim dosadašnjim učenicima: http://public.carnet.hr/~zorkovac/zivotopis.html

Čestitamo novoimenovanom ravnatelju i želimo mu puno uspjeha u radu!

Andrejana Rajić, tajnica škole

Suzana Knežević, predsjednica Školskoga odbora