« Ožujak 2024 »

Uspješno održan 13. sajam studija
Autor: Sanela Štubelj, 20. 12. 2016.

U petak, 16.12.2016. u Gimnaziji Ivana Zakmardija Dijankovečkoga Križevci uspješno je održan 13. po redu Sajam studija. Pozivu da predstave svoj studij odazvalo se ukupno 50 studenta i studentica s 26 različitih fakulteta i visokih škola u Republici Hrvatskoj i ukupno tri Sveučilišta – Sveučilišta Zagreb, Sveučilišta Rijeka i Sveučilišta Sjever.

Na početku, svoje iskustvo polaganja državne mature i upisa fakulteta s učenicima su podijelile naše bivše učenice, Sanja Batinjan, studentica prve godine socijalnog rada pri Pravnom fakultetu u Zagrebu i Ana Tkalec, studentica prve godine fizike na Prirodslovno-matematičkom fakultetu u Zagrebu.

Osim studenata, gošća predavačica bila je i Elena Tašner, psihologinja iz Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Područnog ureda Križevci, koja je učenicima pričala o stanju na tržištu rada, korisnim alatima u odabiru budućeg zanimanja, vještinama koje poslodavci traže kod onih koje zapošljavaju i ostalim informacijama bitnim u odabiru buduće karijere.

13. po redu Sajam studija pratila je i odgovarajuća posjećenost. Očekivano, najviše je bilo maturanata, zatim učenika 3. razreda, a našla se i nekolicina učenica 2. razreda. Većinom se radilo o našim gimnazijalcima, iako je bilo i nekoliko posjetitelja iz drugih škola.

Od ideje „male pomoći“ svom maturalnom razredu prof. Gordane Pintarić – Kovač, Sajam studija je godinama stasao i postao središnje mjesto profesionalnog informiranja generacija i generacija križevačkih gimnazijalaca. U ovih 12 godina koliko Sajam studija organizira moja malenkost u suradnji s Udrugom P.O.I.N.T., Sajam studija sve više raste i iako posjećenost još nije značajnije prešla okvire gimnazije, po broju različitih fakulteta i visokih škola koji se predstavljaju i po broju studenata i studentica koje ih dolaze predstavljati, Sajam studija staje uz bok svojoj „starijoj sestri“ Smotri sveučilišta u Zagrebu.

Sanela Štubelj, prof. psihologije

A što  se događalo u holu škole možete vidjeti u fotogaleriji...